В СМИ и соцсетях активно распространяются цитаты мэра Харькова Геннадия Кернеса о критической нехватке средств на инсулины в городе и недофинансированность программы закупок препаратов для инсулинотерапии. Об этом сообщили в пресс-службе Министерства охраны здоровья Украины.
“Перед тим, як робити висновки і піддаватись на маніпуляції, прочитайте правдиві факти про забезпечення пацієнтів Харківської області препаратами інсуліну: 1. Харківська область загалом використала наразі лише частину коштів, виділених державою для закупівлі препаратів інсуліну. Згідно з даними електронного реєстру, за 7 місяців 2018 року у Харківській області були відпущені рецепти на суму 34 657 181 грн для 13 188 пацієнтів. У 2018 році МОЗ України виділив для Харківської області понад 45 млн грн на забезпечення пацієнтів препаратами інсуліну. Тож в області ще наявні близько 12 млн грн, виділених за медсубвенцією. Ефективний розподіл коштів між закладами охорони здоров’я у різних населених пунктах області – це обов’язок структурного підрозділу з питань охорони здоров’я ОДА. 2. Заяви міського голови про потребу міста Харків у коштах на забезпечення інсулінами на рівні більше 60 млн грн є необґрунтованими. Оскільки така сума відповідає загальному обсягу потреби всієї Харківської області на рік, згідно з фактичними даними електронного реєстру пацієнтів, які потребують інсулінотерапії. 3. Забезпечення хворих діабетом необхідними лікарськими засобами та медичними виробами здійснюється за рахунок державного, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством. Враховуючи дані електронного реєстру пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, кошти, виділені з державного бюджету в 2018 році, покривають потребу всієї області на 76%. Згідно з нормами чинного законодавства, місцева влада у Харкові має забезпечити додаткове фінансування для забезпечення пацієнтів препаратами інсуліну. Питання розподілу коштів медсубвенції, місцевих бюджетів та інших джерел, а також контролю за призначеннями лікарями необхідної кількості препаратів інсуліну хворим, внесених до електронного реєстру, належить безпосередньо до компетенції та відповідальності місцевих органів влади. 4. Завдяки запровадженню електронного реєстру пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, абсолютно прозоро у реальному часі можна контролювати забезпечення пацієнтів усіх регіонів конкретними препаратами і розраховувати потребу в інсулінах не за обліковими даними пацієнтів, які лікарі внесли до реєстру, а за фактичним використанням препаратів реальними людьми”, – говорится в сообщении Минздрава.
Также, по их словам, введение реестра, введение новых инструментов для прозрачной оценки и планирования потребности в инсулине в 2017 году было проблемным в Харьковской области – статистические данные о реальных пациентах не были учтены и поэтому потребность в заявках существенно завышалась. Так, например, управление здравоохранения Харьковской ОГА подавало потребность в инсулине 2017 год для 16 905 взрослых пациентов, хотя на конец 2017 года в реестр было внесено 13 615 инсулинозависимых пациентов.
Результаты анализа работы электронного реестра показывают, что в целом по Украине разница между количеством заявленных областными департаментами и управлениями пациентов и теми, кто фактически получал препараты инсулина в течение 6 месяцев 2018 года, составляет почти 45 тыс человек. То есть областные департаменты/управления при формировании потребности учитывали 45 000 “мертвых душ”, чтобы обосновать количество денег на закупку препаратов инсулина за средства государственного бюджета.
Мне, как инсулинозависому, совершенно все равно, кто именно крадет деньги на инсулин в Харькове! За последние месяцы меня в третий раз лишают жизненно необходимого лекарства на месяц! И госадминистрация и мэрия и гор и облздравы, все отказали мне в получении инсулина! Вывод – воруют все!!! Фактически в городе нет власти, есть чиновники, получающие деньги и меня же обкрадывающие за них!
Головина Е.А., из горздрава, мне сказала,что город Харьков обязан меня снабжать инсулином на 30%! Где мне брать деньги на самостоятельную покупку, она не знает. А я ведь не еврей, мне ХЕСЕД наличные деньги не дает! Думаю, что Кернес может приостановить миллионные вложения в стоительство клумб в саду Шевченко и перенаправить средства на закупку инсулина.