Побачення з класикою

У неділю 14 квітня! Молодіжний академічний симфонічний оркестр «Слобожанський» запрошує всіх на романтичне побачення з класикою. У концертній програмі, яка так і називається «Побачення з класикою» в малому залі Харківського театру опери та балету прозвучать видатні твори композиторів-романтиків – Франца Шуберта і Вольфганга Амадея Моцарта, а також українського композитора, диригента і педагога Рейнгольда Глієра.

Увертюра Франца Шуберта «В Італійському стилі» ре мажор вперше прозвучала в 1818 році. Вона написана під враженнями від популярної в ті роки оперної музики італійського композитора Россіні. Ось уже понад 200 років, цей твір, не втрачаючи свою актуальність, виповнюється на провідних світових сценах. Cвой концерт для скрипки з оркестром соль мінор, видатний український композитор Раймонд Глієр не встиг завершити. Це зробив інший відомий український композитор – Борис Лятошинський. Не знайшовши серед ескізів нічого, що, з його точки зору, могло б послужити основою для написання другої і третьої частини Концерту, він завершив його як одночастное твір у формі сонатного алегро, при цьому зберігши весь тематичний матеріал Глієра, стиль і характер його музики. Вперше твір прозвучав в 1959 році, через три роки після смерті автора. Симфонія № 40 захоплює з перших звуків. Вона займає особливе місце в творчості композитора. Внутрішній зміст її багато, складно і широко розвинене. Ця музика зачіпає найглибші людські почут.

ПРОГРАМА:
І відділення:
Франц Шуберт. Увертюра «В італійському стилі» ре мажор.
Рейнгольд Глієр. Концертне алегро для скрипки з оркестром соль мінор.

ІІ відділення:
Вольфганг Амадей Моцарт. Симфонія №40 соль мінор.
Соліст – Михайло ЗАХАРОВ (скрипка). Михайло народився в Харкові. У віці 6 років почав займатися грою на скрипці. З 2005 року живе в Австрії. З відзнакою закінчив Університет музики і театрального мистецтва в м Грац (клас проф. Бориса Кушніра). Виступав з концертами в Австрії, Польщі, Україні, Вірменії, Німеччини, Швейцарії. Лауреат міжнародних конкурсів. Як камерний музикант працював разом з такими всесвітньо відомими виконавцями, як Борис Кушнір Юліан Рахлін, Микола Цнайдер, Нобукі Імаі, Олексій Ігудесман, Міхаела Мартін, Міклош Переньї, Жерар Коссе та ін.
За диригентським пультом – Віталій ПРОТАСОВ, диригент Національної філармонії України, відомий роботі з симфонічними оркестрами України, Польщі, Німеччини, Японії, Китаю.
Музика – одне з найдивовижніших чудес, створених людиною. А як, якщо не дивом, можна назвати симфонію, в якій сто різних інструментів поєднують свої несхожі голоси в таке цілісне і струнке звучання, немов це співає один інструмент. Завітайте концерт Молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський». Доторкніться до цього дивовижного чуда – ім'я якому музика.

Чекаємо Вас 14 квітня в малому залі ХНАТОБ (Театрально-концертний центр)!

Раздел Афиша Харькова представляет вашему вниманию Побачення з класикою, смотрите также: